• Spotkania z ekspertem w ramach projektu "Złote szkoły NBP"

• Spotkanie z ekspertem to pierwsze z trzech zadań realizowanych w ramach projektu "Złote szkoły NBP". Dzięki współpracy z dr Anną Korzeniewską, wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałczu, uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły pozyskali niezbędną wiedzą i wiadomości, które będą mogli wykorzystać w dalszej realizacji zadań projektu. Pani Korzeniewska prezentując w przystępny sposób podstawową wiedzę ekonomiczną z zakresu wartości pieniądza, oszczędzania i ubezpieczeń i in. rozbudziła w uczniach zainteresowanie i chęć zdobywania dalszej wiedzy o świecie finansów.

Pierwsze zajęcia uświadomiły uczniom jak wygląda obieg pieniądze w gospodarce oraz jaka jest jego wartość. Poznali również trudne pojęcia jak np. inflacja. Dowiedzięli się czym jest przychód, dochód oraz jakie są podstawowe wydatki w gospodarstwie domowym, a także co to jest kredyt gotówkowy, pożyczka oraz kredyt hipoteczny.

Kolejne spotkania ukierunkowane były na  tematykę oszczędzania, lokowania pieniędzy i ubezpieczeń. Uczniowie dowiedzieli się skąd biorą się oszczędności, jakie są sposoby oszczędzania, co to jest lokata, konto osobiste i obligacje skarbowe.  Podczas tego spotkania uczestnicy Projektu poznali również zagadnienie ubezpieczenia dowiedzieli się co można ubezpieczyć i dlaczego warto korzystać z ubezpieczenia przed czym ono nas chroni.

Serdecznie dziękujemy dr Annie Korzeeniewskiej, która tak chetnie wsparła nas w realizowanych działaniach i zechciała poświęcić nam swój wolny czas.