• Dzień LEGO

• "Motylki" obchodziły dziś Międzynarodowy Dzień LEGO!🎉 Była, to okazja do zabawy, ale także do celebrowania kreatywności, wspólnego spędzania czasu i tworzenia niezapomnianych chwil w naszej grupie. Kodowaliśmy, liczyliśmy, wyklejaliśmy, budowaliśmy, jednym słowem, świetnie się bawiliśmy! 😍

• Bal karnawałowy klas 1-3

• Rytmiczna muzyka, zwariowane zagadki, śmieszne wyzwania, dużo tańca i uśmiechu od ucha do ucha... 😊Tak właśnie wyglądał bal przebierańców w klasach 1-3. W karnawałowych nastrojach rozpoczynany ferie zimowe❄

• BEZPIECZEŃSTWO i ROZSĄDEK

• Jak już wcześniej, dowiedzieliśmy się od strażaków z OSP Szwecja przepis na udane ferie zimowe to głównie BEZPIECZEŃSTWO i ROZSĄDEK

Dziś, uczniowie zainspirowani tymi hasłami utrwalili zasady BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS FERII ZIMOWYCH.

Cudownego wypoczynku Kochani!!!!

• Bezpiecznie na drodze

• 20 grudnia przed przejściem dla pieszych przy głównym budynku Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gostomi odbyła się akcja uczniów z udziałem policji pod hasłem ,, Życzymy bezpiecznej drogi na święta’’.

W akcji uczestniczyli st. asp. Beata Budzyń, funkcjonariusz policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Wałczu, przedstawiciele Straży Gminnej w Wałczu oraz uczniowie klasy 5 wraz z nauczycielami. Kierowcy zatrzymywani przez policjantów drogówki po przeprowadzeniu podstawowych czynności kontrolnych usłyszeli od uczniów podpowiedzi – jak jechać, by dojechać szczęśliwie na rodzinne święta. Akcja wśród kierowców spotkała się z dużą akceptacją. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas spędzany w gronie rodziny, dlatego mamy nadzieję, że wspólnie dotrzemy do świadomości jak największej liczby uczestników ruchu drogowego i miną one w spokojnej atmosferze nie tylko przy stole, ale także na drodze.

• ❄☃❄Jaka piękna zima! ❄☃❄

• W "Motylkach" zagościła kolejna projektowa książka z Kicią Kocią, która towarzyszyła nam w tym tygodniu. Z Panią Zimą bawiliśmy się ucząc i doświadczając. Było ubieranie, matematyka dla smyka, tańce, sensoryka w rytmach Vivaldiego, śniegowe pisanie imion i kodowanie zimy na dywanie! ❄☃W "Motylkach" zagościła kolejna projektowa książka z Kicią Kocią, która towarzyszyła nam w tym tygodniu. Z Panią Zimą bawiliśmy się ucząc i doświadczając. Było ubieranie, matematyka dla smyka, tańce, sensoryka w rytmach Vivaldiego, śniegowe pisanie imion i kodowanie zimy na dywanie! ❄☃

• 🌲💚🌲Świąteczne impresje w Motylkach! 🌲💚🌲

• Miniony tydzień był u nas bardzo kreatywny i pracowity, nasze małe rączki pracowały jak elfy Mikołaja😁, stworzyliśmy m. in.: , lukrowane choinki, makramowe mikołaje, kolorowe skrzaty i choinki, makaronowe bombki oraz bożonarodzeniowe domki, które będą zdobić nasze mieszkania!🌲💚

• Wigilia szkolna kl. 3-8

• W ostatnim dniu przed świętami usiedliśmy przy wigilijnym stole, aby wspominać pamiątkę Narodzenia Jezusa. Spotkanie rozpoczęliśmy od odczytania fragmentu Pisma Świętego oraz odśpiewania kolędy. Następnie połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia.

To był cudowny czas wspólnie spędzony.

• "Pokój i dobro"

• Jaki najcenniejszy prezent możemy ofiarować drugiemu człowiekowi? Odpowiedzią na to pytanie był bożonarodzeniowy spektakl "Pokój i dobro" w wykonaniu przedszkolaków i uczniów naszej szkoły.

• ♻"Ekologia w obiektywie"📸

• Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu fotograficznego ♻"Ekologia w obiektywie"📸
            Z radością informujemy, że Oliwia Włodarska, autorka zdjęcia "Łany zboża o zachodzie słońca " zajęła  ll miejsce w kategorii klas 4-8.
            👏 dla Oliwki.
            Gratulujemy również wszystkim uczestnikom konkursu.

• 🤎🤎Motylki i ich piernikowe pyszności...🤎🤎😋😋

• Dzień zaczęliśmy od Kici Koci, którą przeczytała nam mama Alana i Sary, dzieci dowiedziały się jak przygotować ciasto i bezpiecznie piec pierniczki. Zapach unosił się po całym przedszkolu, a zdobienie i degustacja była czystą przyjemnością! 😋🤎😋🤎😋P. S. Dziękujemy Pani Dorocie i Pani Marlenie za nieoceniona pomoc!

• Święta tuż tuż ...

• Wspaniałą atmosferę czują też nasi najmłodsi wolontariusze, którzy ciągle uczą się nowej roli. Dziś z pomocą starszych, bardziej doświadczonych wolontariuszy wykonali świąteczne wieńce. Wspólna praca i pomoc uczy, że dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu. Projekt finansowany ze środków pozyskanych od Caritas „Pomagam Bliźniemu”.

• Kicia Kocia pod choinkę

• 5 grudnia Motylki i Pluszowe Misie wybrały się do kina Helios na film „Kicia Kocia pod choinkę”. 🎄 Magia kina zadziałała i wszyscy po seansie wyszli uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

• Czyste powietrze- zdrowy wybór

• 💨"Czyste powietrze- zdrowy wybór"- to hasło przewodnie  obchodów Dnia Czystego Powietrza w naszej szkole. Ta wyjątkowa data została zaproponowana przez ♻Fundację Ekologiczną Arka z Bielska- Białej w 2005 roku, aby podkreślić problem niskiej emisji w zanieczyszczeniach powietrza. 🌍Czysta Ziemia, na której żyjemy, dostęp do pitnej wody, czy oddychanie czystym powietrzem to podstawowe warunki naszego życia. Dlatego tak ważne jest upowszechnianie wiedzy i działań z zakresu ochrony środowiska i kształtowanie zachowań prośrodowiskowych, szczególnie u dzieci i młodzieży.
            👨‍🏫Uczniowie  naszej szkoły na lekcjach biologii i przyrody utrwalili najważniejsze informacje o powietrzu i jego zanieczyszczeniach, dzielili się wiedzą na temat sposobów dbania o jego czystość, wytworzyli smog oraz sprawdzili stan czystości powietrza  w  okolicy szkoły.
            #ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa - „Mierzymy się ze smogiem”