• Laboratoria przyszłości- projekt MEN realizowany w naszej szkole

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach programu rządowego nasza szkoła otrzymała możliwość zakup nowoczesnego wyposażenia.

Celem inicjatywy jest wsparcie szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dzięki inicjatywie uczniowie już na poziomie szkoły podstawowej mogą nabyć wiedzę i umiejętności przydatne w późniejszej pracy naukowej i zawodowej. W naszej szkole odbyły się już pierwsze zajęcia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu. Każda taka lekcja to podróż do świata nauki oraz możliwość poznawania tajników pracy naukowca.

• Dzień Kropki

• "Wszyscy jesteśmy wyjątkowi"- pod takim hasłem świętowaliśmy Dzień Kropki. Młodsi uczniowie poznali historię Vashti oraz Cudownego Chłopca. Starszym została przybliżona postać genialnego naukowca Stephena Hawkinga, który twierdził, że "zawsze jest coś, co możesz zrobić, aby osiągnąć sukces".

• Narodowe Czytanie 2022.

•  Zgodnie z tradycją w naszej szkole odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Tegoroczną lekturą były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Dziękujemy za aktywny udział i zapraszamy za rok.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022r. uczniowie ze szkoły w Gostomi rozpoczęli kolejną podróż po Oceanie Wiedzy.

Podczas pełnej wzruszeń inauguracji pożegnaliśmy długoletniego Dyrektora Szkoły p. Halinę Stachowiak i powitaliśmy jej następczynię p. Ewelinę Stankiewicz.

Wszystkim uczniom życzymy raz jeszcze samych sukcesów w nowym roku szkolnym :)