• Młodzi ekolodzy w akcji

• Poniedziałkowe popołudnie uczniowie klasy IV spędzili bardzo aktywnie i kreatywnie... i na wesoło

Pod czujnym okiem swoich mam, babć wychowawcy-

P. Wojtka oraz P. Alicji i P. Ewy-szyli worki na strój gimnastyczny

W trosce o naszą planetę -Ziemię

wykorzystali surowce wtórne.

Mamy nadzieję, że inni wezmą z nas przykład

Zajęcia odbyły się z wykorzystaniem sprzętu z #laboratoriaprzyszłości

• Razem dla Kingi

• Nasz szkoła przyłączyła się do akcji: Zbieramy żółciaki i srebrniaki dla Kingi Rydz. Monetki można przynosić do p. Pawła lub p.Wojtka - pokój nauczycieli wychowania fizycznego.

• „Wokół symboli narodowych”

• Młodzi historycy odebrali piękne nagrody za udział w wojewódzkim konkursie. Najwyższy wynik w kategorii kl. III uzyskał Ksawery Hejak, natomiast w kategorii kl. II-Julian Kurek.

• Biblioteczny Dzień Kobiet

• W Dniu Kobiet biblioteka zaprasza do sięgnięcia po książki, których bohaterkami są sławne Polki oraz inne wspaniałe kobiety, które zmieniły świat.

• Z okazji Dnia Kobiet

• Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich Pań - i tych dużych i tych małych - uroczysty apel. Serdeczne życzenia dopełnił fantastyczny taniec w wykonaniu męskiej części uczniowskiego grona. Panowie zadbali również o słodki poczęstunek i wręczyli upominki dla wszystkich Pań. Dzięki przygotowanej prezentacji przypomnieliśmy sobie sylwetki wybitnych Polek.

Dziękujemy serdecznie Pani Ewie Winieckiej, Pani Natalii Ptak za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku oraz Pani Monice Olszewskiej za zorganizowanie upominków.

• Mobilne laboratoria przyszłości

• Dziś Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach mobilne laboratoria przyszłości. Edukatorzy wprowadzili Nas w świat rozszerzonej rzeczywistości i przedstawili sposoby wykorzystania najnowszych technologii w edukacji.

• Dołącz do naszego czytelniczego wyzwania!

• Wyzwanie czytelnicze „Czytam z Igą” Iga Świątek-wspaniała polska tenisistka rzuciła wyzwanie sobie oraz wszystkim czytelnikom. W mediach społecznościowych ogłosiła wyzwanie czytelnicze #czytajzIGA2023. Pierwsza rakieta światowego tenisa motywuje samą siebie, żeby czytać jak najwięcej. Uważa,że czytanie pozwala jej utrzymywać równowagę. Pragnie dzielić się z innymi swoją pasją i zachęcać do tego, żeby czytać więcej. W 2023 roku chce przeczytać 12 książek. „Dołączacie? To tylko jedna książka na miesiąc-napisała na swoim instagramie Iga. Odpowiadając na wyzwanie tenisistki biblioteka szkolna w Gostomi zaprasza wszystkich czytelników: uczniów, pracowników i rodziców do przyłączenia się do wyzwania. Przyjmujemy zapisy chętnych osobiście lub przez e-dziennik. Służymy pomocą każdemu czytelnikowi w doborze tytułów do realizacji wyzwania. Książki można wypożyczać z naszej biblioteki lub innych lub sięgać po te, które znajdują się na półce w domu. Serdecznie zapraszamy-Książka jest OK!

• Pomagamy czwronogom

• Akcja Szkolnego Koła Caritas oraz Samorządu Uczniowskiego miała finał jeszcze przed feriami, zebrana karma została przekazana Stowarzyszeniu Razem dla Zwierząt. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w zbiórce.

• Główna wygrana w konkursie eduSensus!

• Nauczyciel naszej szkoły pani Joanna Wawszczyk wygrała specjalistyczny program multimedialny „Koncentracja uwagi Pro” o wartości 4000 zł. Nagroda została przyznana w uznaniu za jej pracę na rzecz dzieci ze SPE oraz za otwartość w poszukiwaniu nowych rozwiązań TIK.

• Podsumowanie projektu: " Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

• Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę ELEKTROŚMIECI w naszej szkole.

Zebraliśmy: 2506 kg!!!

Tym samym otrzymaliśmy bon na zakupy, który wykorzystaliśmy na zakup myszek i słuchawek do komputerów.

Koordynatorem projektu była Pani Ewa Kamińska.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• W tym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na lekcjach języka polskiego uczniowie poznali historię tego święta oraz uczestniczyli w grach i zabawach językowych. Przerwy umilały atrakcje, zagadki oraz zadania dotyczące polszczyzny i jej dziejów. Starsi uczniowie mogli wykazać się w turnieju językowym.

• Pod ziemią, pod wodą

• W minionym tygodniu przedszkolaczki z Pluszowego Misia poszerzały swoją wiedzę o świecie i naturze. Mówiliśmy o skarbach ukrytych w ziemi, podwodnym świecie, wulkanach i dźwiękach Ziemi. Ciekawym momentem było zorganizowanie zabawy badawczej „Gazy wulkaniczne”. Eksperyment z wykorzystaniem wody, sody oczyszczonej i octu dostarczył wielu emocji i wrażeń

• "Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny"

• W ramach projektu "Maluszki" wysłuchały kolejnej opowieści Kici Koci, poznały różne instrumenty, stworzyły kącik muzyczny oraz własnoręcznie wykonały swoje instrumenty, na których pięknie zagrały! Dowiedziały się, że muzyka jest wszędzie i można grać dosłownie na wszystkim! Największym zaskoczeniem i przemiłym spotkaniem, była wizyta Dziadka Igi, który zapoznał dzieci z akordeonem i wykonał dla nas przepiękny koncert!

• Bezpieczne ferie u Supersmyków

• Każde dziecko wie jak bezpiecznie bawić się w wolnym czasie. Nagrodą za wykonane zadania było piżama-party- czyli bitwa na poduszki, pyszne przekąski i mnóstwo dziecięcej radości