Reprezentacja naszej szkoły na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wałeckim Centrum Kultury. Gratulujemy wspaniałego występu!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Przegląd kolęd i pastorałek.
Reprezentacja naszej szkoły na Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Wałeckim Centrum Kultury. Gratulujemy wspaniałego występu!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny Przegląd kolęd i pastorałek.
Kolędowanie z babcią i dziadkiem- Pod takim hasłem obchodziliśmy najmilszy dzień w tym roku - Dzień Babci i Dziadka!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolędowanie z babcią i dziadkiem.
Podsumowanie akcji ,,Pomóżmy zwierzętom leśnym przetrwać zimę’’
Już od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w dokarmianiu zwierzyny leśnej. Zebrane jesienią kasztany i żołędzie zostały przekazane Kołu Łowieckiemu „Sokół”. Dziś na apelu prezes koła łowieckiego pani Agnieszka Sasińska i przedstawiciel zarządu pani Edyta Olszewska podziękowały uczniom, którzy włączyli się w akcję i wręczyły nagrody książkowe. Oto lista nagrodzonych:
1. Oliwia Baranowska
2. Miłosz Kubiak
3. Tomasz Janczak- Winiecki
4. Bartłomiej Dziadosz
5. Jakub Pietkiewicz
6. Paweł Januszewski
7. Amelia Polak
8. Hubert Kubiak
9. Maciej Polak
10. Bartosz Zieliński
11. Daniel Nowak
Brawa dla nagrodzonych!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Podsumowanie akcji "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę".
Przekażmy sobie znak pokoju.
Szkolne spotkania przedświąteczne są tradycją kultywowaną w naszej szkole i bez nich nie czulibyśmy w pełni magii nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Również w tym roku tradycyjnie podzieliliśmy się opłatkiem, pośpiewaliśmy kolędy i zjedliśmy tradycyjne potrawy świąteczne.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigila 2019.
W Fabryce Św. Mikołaja"
Jak co roku najmłodsze przedszkolaki teatralnie opowiadają o Świętach Bożego Narodzenia. Tym razem nasz spektakl był szczególny, ponieważ na scenie pojawiły się mamy, które wcieliły się w role elfów ratujących zdrowie św. Mikołaja. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tego spotkania.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii W fabryce świętego Mikołaja- przedstawienie przedszkolaków, rodziców i pań przedszkolanek.
W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole 37 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Dzięki materiałom otrzymanym z Instytutu Pamięci Narodowej w „historycznej paczce edukacyjnej” nauczycielka historii wspólnie z uczennicami klasy VIII przygotowała wystawę pt: „Czas apokalipsy 1981 – 1983” ,aktywne lekcje historii dla uczniów naszej szkoły oraz uroczysty apel. Jego kulminacyjnym punktem było spotkanie z uczestnikiem i świadkiem wydarzeń z lat 70 i 80 XX w. Panem Jerzym Goszczyńskim, który w owym czasie pełnił funkcję v-ce przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Wałczu. Była to prawdziwa „Żywa lekcja historii”. Nasi uczniowie uzyskali wiedzę o tamtych burzliwych i trudnych czasach z wszelkich dostępnych źródeł: relacji świadka i uczestnika wydarzeń, filmów, zdjęć dokumentalnych, piosenek stanu wojennego oraz wspomnień i wierszy uczestników strajków i osób internowanych w interpretacji uczennicy klasy VIII Zuzanny Ciepielak. Uczniowie chętnie skorzystali również z możliwości rozmowy z naszym Gościem i uzyskania wiedzy o interesujących ich zagadnieniach.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rocznica wprowadzenia stanu wojennego.
Mikołajkowe sesje w świątecznej fotobudce. Zapraszamy do oglądania i pobierania.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Świąteczna fotobudka.
Tradycyjnie juz w naszej szkole odbył się kiermasz pod hasłem: "W NIEDZIELĘ PO KOŚCIELE". Zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców okolicznych miejscowości, rodziców, uczniów i sympatyków szkoły. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kiermasz świąteczny "W niedzielę, po kościele".
Dzisiaj gościliśmy wspaniałego gościa- Księdza Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Ksiądz Biskup odwiedził naszą szkołę w ramach Wizytacji Kanonicznej. Przed dostojnym gościem w patriotycznym występie zaprezentowali się najmłodsi i najstarsi przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Ksiądz Biskup był pod wrażeniem zaangażowania dzieci oraz aktywnej działalności uczniów i nauczycieli w ramach Koła Wolontariatu-Otwarte Serca. Na ręce Pani Dyrektor złożył podziękowania za wychowanie uczniów w duchu najważniejszych wartości.
20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przybliżyli założenia Konwencji o Prawach Dziecka, zwanej też Światową Konstytucją Praw Dziecka, której Polska była inicjatorem i współtwórcą. Zostały przedstawione także listy Rzecznika Praw Dziecka skierowane do dzieci i dorosłych. W tym szczególnym dniu należy przypomnieć przesłanie Ireny Sendlerowej, której rok obecnie obchodzimy: Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro. – tym Dobrem we współczesnym świecie może być ochrona praw najmłodszych oraz traktowanie ich z należnym szacunkiem, nie tylko dzisiaj, ale przez każdy dzień w roku.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Praw Dziecka.
9 listopada 2018 r. cała społeczność szkolna oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości byli gośćmi szacownej jubilatki - Niepodległej Polski.
O godz. 11.11. odśpiewaliśmy hymn. Było uroczyście. Był tort, balony z życzeniami od dzieci.
100 LAT POLSKO!!!
W ten sposób obchodziliśmy Setne Święto Niepodległości oraz przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Rekord dla Niepodległej"
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii 100 lat Polsko! 100 rocznica odzyskania Niepodległości .
29 listopada 2018r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyła się podniosła uroczystość 100-lecia odzyskania niepodległości oraz rocznicy powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego z udziałem władz oświatowych:Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezesa ZNP z Warszawy -Sławomira Broniarza. Miło nam poinformować, że podczas tej uroczystości został wręczony Medal Komisji Edukacji Narodowej nauczycielowi naszej szkoły Joannie Wawszczyk.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zaszczytny medal dla wyjątkowego nauczyciela.
„Piękna nasza Polska cała”- kolejna odsłona konkursu recytatorskiego, tym razem dla uczniów klas I-III. Młodzi recytatorzy zabrali nas w podróż po Polsce i dostarczyli wyjątkowych wrażeń swoimi wystąpieniami. Komisja oceniająca uczestników stwierdziła, że poziom konkursu był bardzo wysoki, a wszyscy zaprezentowali się wspaniale.
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to żywy pomnik Świętego Jana Pawła II - od 17 lat prowadzi ona program stypendialny wspomagający zdolną młodzież, pochodzącej z małych miejscowości. W tym roku takim stypendium zostanie objęty Mateusz Ruszkowski uczeń klasy VII uczęszczający do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gostomi. Stypendium w formie pomocy finansowej na rozwijanie swoich zdolności Mateusz będzie otrzymywał co miesiąc. To wielki sukces i jednocześnie ogromne zobowiązanie, aby sprostać przesłaniu polskiego papieża-„Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Cała społeczność szkolna jest dumna z Mateusza.
Uczniowie klas I-III świętując 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wałczu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Najmłodsi oddają hołd Piłsudskiemu.
Podczas V Kongresu Edukacja i Rozwój, który odbył się w dniach 18-19 października 2018r.w Warszawie miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród SUPER DYREKTORA SZKOŁY 2018. Jest to ogólnopolski konkurs, którego celem jest wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku edukacyjnemu dyrektorów liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody, łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gostomi p. Halina Stachowiak znalazła się wśród 10 najlepszych dyrektorów z całej Polski otrzymując nominację do tego prestiżowego tytułu. Kandydaturę Pani Dyrektor zgłosiła Rada Pedagogiczna w uznaniu wielu zasług, w szczególności za dynamiczny rozwój placówki, wysokie wyniki nauczania, liczne projekty wzbogacające ofertę edukacyjną szkoły. Innowacyjne zarządzanie placówką podniosło jej rangę w środowisku i zostało docenione na forum ogólnopolskim przez Kapitułę konkursu.
„ Należę do grona osób, dla których praca zawodowa jest pasją. Znalezienie się wśród 10 najlepszych liderów zarządzających placówkami oświatowymi jest dla mnie wielkim wyróżnieniem. Od lat wszystkim moim działaniom zawodowym przyświeca jeden cel wspieranie rozwoju każdego dziecka, które uczęszcza do szkoły w Gostomi.” mówi Halina Stachowiak.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nagroda SUPERDYREKTOR i nominacja naszej Pani Dyrektor Haliny Stachowiak.
"Każde dziecko jest kwiatem rozkwitającym w dłoniach nauczyciela"
Rytm życia wyznaczony jest kalendarzowym biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych rocznic i świąt. Jednym z nich jest Dzień Edukacji Narodowej. Gminne obchody tego święta odbyły się w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gostomi. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości miały one patriotyczny charakter. Przedstawienie przygotowane z ogromną dbałością o szczegóły zabrało widzów w historyczną podróż ukazującą najważniejsze chwile polskiej oświaty i rolę zawodu nauczyciela. Występ uczniów dostarczył wielu wzruszeń zaproszonym gościom. Nagrody Wójta odebrali Dyrektorzy gminnych szkół podstawowych: Małgorzata Kowalczyk Stefania Olechnowicz, Halina Stachowiak, Agnieszka Wróbel i Anna Zasada-Wyrzykowska. Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej nagrodzeni zostali również nauczyciele: Izabela Barczak, Dorota Hubar, Katarzyna Jakubowska-Koza, Anna Kajszczak , Ewa Kamińska, Katarzyna Kurczewska, Marcin Kwaśniewski, Bożena Michalik, Justyna Monicka, Joanna Szpynda, Joanna Wawszczyk, Mariola Wrzochal i Artur Zajączkowski.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Gminny DEN.
Dzień 23 października 2018r. z pewnością na długo zapisze się w pamięci pierwszoklasistów. Tego właśnie dnia uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Koledzy i koleżanki z klas starszych z radością powitali i zaprosili pierwszaków do wspólnej nauki tropiąc tajniki każdej z dziedzin. Poznawanie i odkrywanie przedmiotów szkolnych wzbogacił montaż słowno-muzyczny zaprezentowany przez pierwszoklasistów.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez pana wójta Pawła Kosmalskiego. Ten ważny dzień został zaznaczony pamiątkowym dyplomem wręczonym przez panią sekretarz gminy Joannę Mackiewicz i panią dyrektor Halinę Stachowiak. Dzieci świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gostomi.
Nie mogło zabraknąć prezentów – liczne niespodzianki, szkolne kuferki ofiarowali pierwszakom przybyli goście, delegacje klas oraz rodzice uczniów. Na zakończenie uczestników zaproszono na słodki poczęstunek.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia 2018.
Uczcijmy 100 – lecie Niepodległości Polski!
Masz aparat fotograficzny i trochę wolnego czasu?
Koniecznie weź udział w konkursie fotograficznym –„Selfie z Niepodległą” . Zaangażuj Twoich bliskich, rodzinę, przyjaciół i zróbcie „Selfie z Niepodległą!” Oczekujemy pięknych i inspirujących zdjęć, w których uchwycisz niezwykłość polskiego krajobrazu, miejsc pamięci narodowej czy tradycji. Termin nadsyłania prac - 9 listopada 2018 roku. Szczegóły w regulaminie.
Życzymy pięknych, udanych kadrów.
Wszelkich informacji udziela organizator konkursu;
p. Alicja Korpalska
Powered by aSc EduPage